Aplikacje mobilne

Obecnie znajdujemy się w momencie, gdy większość firm dopiero uczy się jak poprzez aplikacje mobilne rozszerzyć grono swoich klientów, dlatego też do realizacji takiego oprogramowania podchodzimy w zupełnie odmienny sposób niż w przypadku aplikacji dedykowanych. Staramy się tutaj pracować maksymalnie iteracyjnie pozwalając Klientowi na bieżąco śledzić postępy prac nad projektem i wpływać na jego ostateczny kształt od samego początku do końca prac.

Zajmujemy się realizacją aplikacji na wszystkie najpopularniejsze platformy: iOS, Android i Windows Phone

Technologia

W realizowanych projektach wykorzystujemy technologię firmy Xamarin (MonoTouch i MonoDroid) dzięki czemu możemy tworzyć wydajne rozwiązania mobilne jednocześnie współdzieląc logikę biznesową pomiędzy platformami. Pozwala nam to na znaczne obniższenie kosztu realizacji aplikacji w przypadku realizacji projektu na kilka platform.

W przeciwieństwie do rozwiązań wykorzystujących HTML i Javascript aplikacje pisane w tej technologii są natywne i pozwalają w pełni wykorzystać możliwości urządzenia przy odpowiednim poziomie bezpieczeństwa, stabilności i szybkości oprogramowania.

Więcej na temat technologii Xamarin mogą Państwo poczytać na naszych portalach informacyjnych: Xamarin.iOS i Xamarin.Android

Metodyka SCRUM

SCRUM jest idealną metodyką przy pracach nad rozwiązaniami mobilnymi. Zważywszy na zdecydowanie krótszy czas realizacji rozwiązań mobilnych (tygodnie) niż aplikacji dedykowanych (miesiące) kluczowa jest tutaj możliwość tworzenia sprawnie kolejnych iteracji produktu.

Lean Startup w aplikacjach mobilnych

Lean Startup ze swoim podejściem do tworzenia MVP (Minimum Viable Product) bardzo dobrze sprawdza się w przypadku aplikacji mobilnych, gdzie często Klient w pierwszym kroku decyduje się na stworzenie prostej aplikacji, a dopiero w kolejnych dodaje nowe funkcje programu.